logo obrazek Narodowy Fundusz Zdrowia - Mazowiecki Oddział Wojewódzki

  • A
  • A+
  • A++

Dla pacjenta

Najważniejsze informacje, m.in. jak załatwić sprawę w NFZ, gdzie się leczyć.

Drukuj

Aktualności

Uzdrowiska wznawiają działalność (aktl.)

01-03-2021

Mazowiecki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia informuje, że w związku z wejściem w życie przepisów rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 11 lutego 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. poz. 267), uzdrowiska z dniem 11 marca 2021 r. wznawiają działalność.

Oddział Mazowiecki potwierdza i przesyła skierowania na leczenie uzdrowiskowe, które zostały odesłane przez Pacjentów do Funduszu z powodu niezrealizowania świadczenia w okresie zawieszenia działalności uzdrowisk, a także skierowania, które dotychczas nie były potwierdzone i oczekują w kolejce na wyznaczenie terminu realizacji świadczenia. Skierowania potwierdzane są według kolejności i możliwości oddziału Funduszu.

Warunkiem rozpoczęcia leczenia uzdrowiskowego jest negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 lub otrzymanie dwóch dawek szczepionki przeciwko COVID-19. Testy będzie można wykonać nie wcześniej niż 4 dni przed terminem rozpoczęcia leczenia w punktach pobrań zwanych Drive-Thru, a ich wykonanie sfinansuje Narodowy Fundusz Zdrowia.

Wykaz punktów pobrań na terenie Mazowsza

Podstawą do wykonania testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 jest skierowanie na leczenie uzdrowiskowe. Szczegółowe informacje w powyższym zakresie każdy Pacjent otrzyma wraz z potwierdzonym skierowaniem.

Ponadto Oddział Mazowiecki informuje o wznowieniu działania numerów kontaktowych Działu Lecznictwa Uzdrowiskowego:

  • 22 279 67 02 w sprawie tzw. zwrotów skierowań, czynny od 1 marca 2021 r. w dni robocze w godzinach od 1400 do 1600,
  • 22 279 67 00 w sprawie informacji o lecznictwie uzdrowiskowym, czynny od dnia 2 marca 2021 r. w dni robocze w godzinach od 800 do 1600.
Wszystkie aktualności