logo obrazek Narodowy Fundusz Zdrowia - Mazowiecki Oddział Wojewódzki

  • A
  • A+
  • A++

Dla pacjenta

Najważniejsze informacje, m.in. jak załatwić sprawę w NFZ, gdzie się leczyć.

Drukuj

Aktualności

„Zdrowe Życie” już w najbliższy weekend (29-30.04) w Żyrardowie

26-04-2023
Żyrardów to drugi przystanek na tegorocznej trasie projektu „Zdrowe Życie”. Mobilna strefa zdrowia stanie na Placu Jana Pawła II w dniach 29-30 kwietnia. Zapraszamy w godzinach 10:00-19:00.

Dlaczego warto odwiedzić mobilną strefę zdrowia? – Zdrowie zawsze jest wśród najcenniejszych życiowych wartości, których pragniemy i których sobie nawzajem życzymy. Każdy z nas odczuł to zwłaszcza w okresie pandemii. Jako Polacy musimy uczynić wszystko, aby chronić i zwiększać nasze bezpieczeństwo zdrowotne – mówił podczas inauguracji tegorocznej edycji projektu „Zdrowe Życie” prezydent Andrzej Duda.

Badania i konsultacje:

  • USG płuc,
  • spirometria,
  • EKG
  • poziom glukozy we krwi,
  • cholesterol
  • ciśnienie tętnicze krwi,
  • badanie dermatoskopem,
  • konsultacje z pulmonologiem i internistą.

Do strefy zawitają też mammobus, dentobus i krwiobus (ten ostatni 30 kwietnia).

Na stoisku NFZ będzie można wyrobić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). – Warto skorzystać z okazji i wyrobić EKUZ przed sezonem turystycznym, blisko miejsca zamieszkania – zachęca Zbigniew Terek, dyrektor Mazowieckiego OW NFZ. – Ten niewielki kawałek plastiku sprawia, że możemy w pełni cieszyć się urlopem w krajach UE/EFTA mając świadomość, że w razie potrzeby otrzymamy pomoc medyczną w ramach publicznego systemu ochrony zdrowia – dodaje.

Zachęcamy również do pomiaru składu ciała (dla osób powyżej 18 roku życia) i omówienia wyników z doradcą ds. profilaktyki i promocji zdrowia mazowieckiego NFZ. Zainteresowanym nasz ekspert wytłumaczy jak korzystać z serwisu diety.nfz.gov.pl z darmowymi przepisami.

Na stanowisku Funduszu będzie też można spotkać się z wolontariuszkami Stowarzyszenia „Amazonki”, które nauczą chętne panie samobadania piersi. Podzielą się również praktyczną wiedzą z zakresu wyboru protezy piersi i własnymi doświadczeniami w leczeniu obrzęków limfatycznych.

Ponadto: porady farmaceutów, profilaktyka uzależnień, profilaktyka zatruć grzybami, profilaktyka chorób odkleszczowych, higiena jamy ustnej (nauka szczotkowania), higiena rąk (nauka mycia), strefy dla najmłodszych i inne atrakcje.

„Zdrowe Życie” to projekt Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej realizowany we współpracy z Ministerstwem Zdrowia, Ministerstwem Aktywów Państwowych, Narodowym Funduszem Zdrowia i PZU SA.

W 2022 roku program „Zdrowe Życie” odwiedził kilkanaście miast Polski, a z oferowanych przez nas badań, konsultacji czy usług medycznych skorzystało ponad 34 tys. osób.

 

Odwiedź stronę internetową projektu „Zdrowe Życie”

 

Wszystkie aktualności